PDF İNDİR !

Vektörler Konu Anlatım 01 pdf dosyasını indirip çıktı alabilirsiniz.

Vektörler Giriş

Fizik çalışmaya vektörlerle başlamamız gerektiğini düşünüyorum.İlk olarak Vektör nedir? Vektörleri toplarken, çıkarırken neler yapmaktayız?”Vektörü bileşenlerine ayırarak çözümlerimizde kullanmak ne gibi kolaylıklar getirir?” birincil konumuzdur.Kuvvet’te vektörel bir büyüklük olduğu için net kuvvet neyi doğurur ikincil konumuzdur.

“Cisimlerin dengede kalabilmesi neye bağlıdır” örnek videolarıyla da bitiriyoruz.

Vektörler, kuvvet ve denge nedir?

Yeni sınavımızın adı TYT ve YKS oldu artık. Vektörler, Kuvvet ve denge  TYT ve YKS konu anlatımı Fizik Mekanik bölümünün ilk konu anlatımlarından biridir.

Vektörler, kuvvet ve denge konu Anlatımı

Vektörler bölümünde, bazı önemli ayrıntıları incelemek gerekmektedir.

Fiziksel teorinin doğasını ve fiziksel sistemleri temsil etmek için idealize edilmiş modellerin kullanılmasını tartışacağız.

Fiziksel nicelikleri tanımlamak için kullanılan birimlerin sistemlerini tanıtacağız ve fiziksel değerin doğruluğu tanımlama yöntemlerini tartışacağız.

Kesin bir cevap bulamayacağımız vektörel işlemlere örneklere bakacağız, ancak bu tahminlerin kaba tahminleri yararlı ve ilginç olabilir.

Son olarak, vektörlerin ve vektör işlemlerinin özellilerini inceleyeceğiz.

Vektörler, hız ve kuvvet gibi yönlü büyüklüğe sahip olduğu kadar, fiziksel nicelikleri tanımlamak ve analiz etmek için de fizik konu anlatımlarımızda TYT ve YKS sorularında karşımıza çıkmaktadır

Vektörler, kuvvet ve denge konu Formülleri

Vektörel işlemler nedir?